Forum: Posebni forumi
New Zadnje teme
Tema: Vaja 12: SOC-KM (7.5.2019)

Na današnji vaji bomo skozi konkreten primer razpravljali o principih primerjalnega raziskovanja.

Najprej bomo skupno primerjali države glede na izbrano vprašanje iz raziskave ISSP 2016. Ugotovljene razlike (ali podobnosti) bomo poskušali pojasniti z drugimi značilnostmi držav. Delo bo torej potekalo tako, kot naj bi potekalo vaše delo na 3. pisnem izdelku.

V nadaljevanju pa začnite z delom na svoji temi in pripravite prvi (surovi) pregled podatkov po državah.

Svoje delo shranite in ga objavite tukaj.

Naredile smo tabelo in graf za eno spremenljivko, ki smo jo skrčile in izbrale samo eno vrednost. Graf prikazuje razlike med državami.

Sara Radisavljevič, Lucija Širca, Lina Kuntner, Rebeka Bogdan

Pozdravljeni,

danes smo s pomočjo ISSP in Excel-a naredili tabelo za eno spremenljivko po državah.

Urška Sagernik, Heidi Borinc, Špela Žižmond

Pozdravljeni,

danes sem s pomočjo ISSP in Exela naredila razpredelnico in graf za eno spremenljivko.

Karin Knap 

Pozdravljeni, 

na današnjih vajah sem s pomočjo GESIS in Excela naredila tabelo in graf za eno spremenljivko.

Špela Pečlin

Spoštovani,

danes sva pri vajah sledile navodilom in tako pričele z izvedbo 3. pisnega izdelka. Iz podatkov ISSP raziskave sva si izbrali spremenljivko in naredili tabelo, ki sva jo oprikazali tudi z grafom.

Lep pozdrav

Katja Golobič in Dominika Zupančič Valant

Priloge

Spoštovani, 

Pričel sem z izvedbo tretjega pisnega izdelka. Izbral sem eno spremenljivko in jo uredil v excelu in jo tudi grafično prikazal.

Lp, Tilen Jesenovec

Spoštovani,

na današnjih vajah sem uredil podatke, jih prenesel v excel in tam naredil graf.

Lp.

Jaka Romih

Na današnjih vajah sva s pomočjo Exel in ISSP-ja prišli do osnovih podatkov, ki bodo temelj najine analize. 

Lep pozdrav, 

Tina Kralj in Zala Babič

Na vajah smo naredile graf s podatki iz GESIS za eno spremenljivko po državah.

Trini Štarkl, Ema Petan, Zala Vombek

Tilen Markič

na vajah sem naredil graf s podatki iz GESIS za eno spremenljivko po državah

Naredil sem tabelo in graf za eno spremenljivko za države.

Tilen Slak

Jakob Ovčar, Blaž Grünfeld

podatke sva uvozila v Excell in tam ruedila podatke in potem naredila graf. Kasneje sva še poiskala opdatke na eurostatu.

Lep dan še naprej

Spoštovani,

na današnjih vajah smo se seznanili z navodili in prvimi koraki za 3. pisni izdelek ter v excelu naredili graf s podatki za vse države na podlagi podatkov s strani GESIS.

Lep pozdrav

Amina Nikočević

Nastavitve foruma