Forum: Special forums
New last threads
Thread: Vaja 13: SOC-KM (14.5.2019)

Na današnji vaji nadaljujemo s primerjalno analizo. Ob primerjavi držav glede izbranega vprašanja iz raziskave ISSP 2016 (vezanega na temo pisnih izdelkov) bomo razmišljali o možnih pojasnitvah ugotovljenih razlik (in/ali podobnosti) med državami. 

Poskušali bomo tudi odgovoriti na možne "tehnične" dileme glede priprave primerjalne tabele in samega postopka primerjave. Posebej se bomo ukvarjali z iskanjem makro podatkov o državah (in z njihovo vključitvijo v tabelo s podtaki iz ankete), s katerimi bi lahko pojasnili razlike med državama glede odgovorov anketirancev na izbrano anketno vprašanje iz mednarodne anketne raziskave. 

Imejte pripravljeno osnovno (primerjalno) tabelo za vaš 3. pisni izdelek (s podatki po državah glede "vašega" vprašanja iz raziskave ISSP). Prav tako imejte pripravljena vprašanja glede nadaljevanja dela na vašem 3. pisnem izdelku.

Tukaj objavite kratko poročilo o napredku pri dokončanju 3. pisnega izdelka.

Blaž Grünfeld

Trenutno imam graf dokončan, potrebno je še urediti graf (izbira primernih držav). Potem moram še najti marko podatke da podkrepim analizo podatkov.

Jakob Ovčar

Narejen imam kontigenčno tabelo in na njeni osnovi graf. Poiskati še moram makro podatke za podkrepitev mojih spoznan iz grafa.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

izbrane imam obe spremneljivki in podatke usterezno urejene v tabelah in grafih.

Lep pozdrav,

Karin Knap

Pozdravljeni,

izbrano imava tudi drugo spremenljivko, morava še grafično urediti prikaz, začeti z interpretacijo in izbrati upoštevane države. 

Lep pozdrav, 

Zala Babič in Tina Kralj 

Pozdravljeni, 

izbrane imam obe spremenljivki in podatke ustrezno urejene v Excelu, narisan imam tudi graf, ki je kombiniran (narejen na podlagi obeh spremenljivk).

Lep pozdrav, 

Špela Pečlin

Pozdravljeni,

trenutno imam dokončan graf, moram pa najti še druge podatke (makro) in jih uvesti v analizo.

Lp.

Jaka Romih

Podatke imam urejene v exel, grafično sem uredil prikaz v exelu.

Lp, Tilen Slak

Na današnjih vajah sva poiskali drugo spremenljivko. Našli sva jo na strani Eurostat. Podatke sva izvozili v excel.

Lucija Širca, Lina Kuntner

Pozdravljeni, 

na današnjih vajah sva iskali drugo spremenjivko za 3. pisni izdelek. Iskali sva na strani Eurostat, kjer misliva da sva prišli do pravilne spremenljivke za najino pisno nalogo. Spremenljivko sva izvozili in vstavili v graf iz prejšnjih vaj. 

Lep pozdrav

Rebeka Bogdan in Sara Radisavljevič

Spoštovani,

danes sva si izbrali še 2. spremenljivko in jo uporabili v grafu.

Lp

Katja Golobič in Dominika Zupančič Valant

Spoštovani!

Izbrali sva si še 2. spremenljivko iz spletne baze, jo vstavili v Excell in naredili iz nje graf.

Lep pozdrav,

Ema Kočevar in Heidi Borinc

Priloge

Spoštovani, 

danes smo izbrali še 2. spremenljivko in jo uporabili v grafu.

lp

Špela Žižmond, Zala Udovič, Urška Sagernik

Gašper Hrovatin, Tilen Markič

pozdravljeni,

naredila sva analizo podatkov v excelu in naredila graf

Pozdravljeni,

Naredila sem analizo podatkov in graf. 

Lep pozdrav,

Ljiljana Lazikić

Pozdravljeni,

naredili sva analizo podatkov v excelu in naredili graf

Mihaela Petrovska

Nataša Đekić

Pozdravljeni,

danes smo si izbrale 2. spremenljivko, ki smo jo uporabile v grafu.

Lep pozdrav,

Trini Štarkl, Ema Petan, Zala Vombek

Naredili sva analizo podatkov v excelu in združili spremenljivke

Tina Spindler Kemperl in Zala Šenet

Pozdravljeni,

naredila sem analizo podatkov v excelu in graf.

Karin Borec

naredil sem analizo podatkov in graf 

Rok Čuček

Priloge

Forum settings