Forum: Posebni forumi
New Zadnje teme

Strani v tej temi: 1 2

Tema: Vaja 2 (Čet 7.3.)

Na današnji vaji bomo nadaljevali začeto delo v prejšnjem tednu. Ukvarjali se bomo torej s pripravo izhodišč za raziskavo: opredelitev raziskovalnega problema (pojmovni okvir, družbeni kontekst) in ciljev raziskave, oblikovanje raziskovalnega vprašanja, iskanje najbolj smiselnega raziskovalnega pristopa... V ta okvir sodi tudi iskanje ustrezne literature. Tako bomo najprej skupaj pogledal en primer razčlenjevanja raziskovalnega problema (tema: Zaupanje) in si ogledal možnosti za iskanje virov (družboslovne literature) v različnih spletnih bibliografskih bazah (knjižnicah).

Nato pa boste v okviru vsebin, ki jih ponuja raziskava  EVS 2017 (vprašalnik), za vajo poskušali v skupinah (2-4 študenti / študentke) opredeliti svoj raziskovalni problem: družbeni in pojmovni (teoretski) okvir, ključni pojmi, raziskovalna vprašanja… Razmislite tudi o povezavi raziskovalnega problema z najbolj ustreznim raziskovalnim pristopom. Nato na podlagi takšne razčlenitve konkretnega raziskovalnega problema, poiščite vsaj en relevanten vir (npr. znanstven članek). Vse skupaj potem objavite tukaj.

Pozdravljeni, danes sem prisotna na vajah.

Prisoten. LP

Prisoten :)

Pozdravljeni,sem prisotna na vajah!

Pozdravljeni,sem prisotna na vajah!

Sem prisoten na vajah.

Prisotna enlightened

Prisoten

Prisoten.

lp,

Žan Potočnik

Prisotna na vajah.

Prisotna 

Prisotna :)

Prisotna:)

Prisotna.

Prisoten na vajah.

Sem prisotna :-)

Pozdravljeni,

sem prisotna na vajah. :) 

LP, Sara

Prisotna

Prisoten

Prisoten, Ian Dimitrov

prisoten

- jernej lešnik

Agonis Manxhuka

Evita Petrovčič

Enej Klarič

Maša Černe

Priloge

Nika Pongrac, Eva Babič in Jernej Lešnik pošiljamo uspešno opravljeno drugo vajo (ez pz)

Priloge

Ste nas prehitel a?

Naslednja stran

Nastavitve foruma