Uporabniško ime laura

E-mail Pošlji e-mail uporabniku

Registriran 2023-10-15

Zadnjih 10 sporočil tega uporabnika

Laura Levec

REZULTAT REGRESIJE 

Laura Levec


Priloge

- Laura Levec, Klara Žerak, Zoja Krenker 


Priloge

Laura Levec, Zoja Krenker, Klara Žerak 


Priloge

Jaz sem se prijavila 12.10. preko obrazca, ki je bil objavljen na obvestilih in dostopa še nisem prejela. - LAURA LEVEC 

Skupina: Zoja Krenker, Klara Žerak, Laura Levec

Ugotovitve analize predloga teme seminarske naloge s profesorjem 19.10. 

-       Makro nivo ni najboljši nivo za analizo, zaradi problematičnosti razlike podatkov med sabo oz. med državami glede na kompleksnost problema. 

-       Zanimalo bi nas lahko, kako stopnja blaginje oz. moč socialne države vplina na stopnjo sodelovanja oz. pripravljenost posameznikov, da žrtvujejo neke svoje navade za voljo zmanjševanja negativnih vplivo na okolje. 

-       Primer hipoteze: stopnja ekološkega ravnanja je povezana s tem ali ima posameznik zadovoljene osnovne potrebe. 

-       Npr. kakšen poudarek dajejo posamezniki za trajnostno vsakodnevno življeneje. 

-       Ena od spremenljivk bi lahko bila prehrana. 

-       Odločamo se še ali bi primerjale dve ekonomsko razviti državi z različnimi stopnjami blaginje ali dve državi, kjer opažamo velike diskrepance tako med ekonomsko razvitostjo, kot razvitostjo socialne države. 

Zanima me predvsem odnos med ekonomskim oz. gospodarskim stanjem neke enote in okoljsko politiko. Kako torej ekonomska pozicioniranost (bogate vs revne družbe) določene države/regije vpliva na politično urejenost zakonodaje, ki se ukvarja z skrbjo za okolje. Zanima me predvsem makroraven, primerjava različnih zakonodaj ter regulacij posameznih držav. 

Laura Levec